Havayı idealize ediyoruz
Kütüphane
arac-dezenfeksiyonunda-ozon-kullanimi
ARAÇ TEMİZLİĞİNDE OZON KULLANIMI

Hayatımızın çok önemli bir bölümünü geçirdiğimiz otomobillerimizin iç temizliği ile birlikte koku kontrolü de büyük önem taşıyor.


Yapılan birçok araştırmaya göre dünyanın en çok mikrop barındıran ve üremesine imkân sağlayan noktalarından birisi olduğu belirtilen otomobillerin belirli periyodlarda iç temizliği yapılırken, ozonla kötü kokuların önüne geçilmesi konforlu bir sürüş keyfi için önem taşıyor.


Ozonla yapılan işlem ile otomobil içindeki virüslerin ve mikropların oluşturduğu tüm kötü kokulardan, kurtulmak mümkün olacaktır.


Çok hızlı sonuç veren ozon uygulaması çevre dostu yapısı, geriye herhangi bir atık bırakmaması nedeni ile güvenle uygulanabilir.


Araç içi ozonlama işlemi, koku tipine, kokunun yoğunluğuna, aracın büyüklüğüne ve diğer faktörlere bağlıdır. Araçlar ozonlanmadan önce kirleticiler araç içinden uzaklaştırmalı; genel temizlik işlemi sonucunda ozon uygulanmalıdır.


Araç içine sinen kokuların yanında aracın klima sistemine işlemiş inatçı ve ulaşılması zor bölgelerdeki kokular için en etkili yöntem ozonlamadır.