Havayı idealize ediyoruz
Kütüphane
alize-muhendislik-hakkinda
O3


Alize Mühendislik, girişimci, yenilikçi ve sorumluluk taşıyan vizyoner ruhuyla 2001 yılında kurularak HVAC sektöründe faaliyetlerine başlamıştır.


HVAC sektöründe başladığı faaliyetlerine, kısa sürede, endüstriyel mutfaklarda havalandırma dizaynı ve kirli hava filtrasyonu, iklimlendirme, projelendirme ve danışmanlık alanlarını da ekleyerek temiz bir çevre için faaliyetlerine devam etmektedir.


Kendini sürekli yenileyerek, ürün ve hizmet yelpazesini genişleterek, uyguladığı ekonomik ve doğaya duyarlı çözümlerin faydalarını ve yaptığı uygulamalarla sağladığı müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutmayı kendine ilke edinmiştir.


Bünyemizde bulunan davlumbazdan yangın damperine, ısı geri kazanım cihazından fana, elektrostatik filtreden plazma filtreye kadar geniş bir alana yayılan ürünlerimiz ile farklı ihtiyaçları tek çatı altında toplayarak çözüm üretmekteyiz.


Alphozone serisi ozon jeneratörleri, en son teknoloji kullanılarak üretilmiş, muadillerine göre daha verimli modüler cihazlar olup, her türlü hava kapasitesinde temizlik, arıtım gibi çok önemli sorunlarda tamamen çevre dostu bir çözüm aracıdır. AlphOzone, havayı ozonla temizleyen, mevcut ortamdaki oksijeni zenginleştiren, havadaki mevcut patojenleri yok eden bir cihazdır. Ozon, yüksek reaktivitesi sayesinde çeşitli organik ve inorganik molekül ve atomlar ile reaksiyona girerek onları oksitler. Bu reaksiyonlar sonucunda havadaki bakterileri ve mikropları etkisiz hale getirerek temizlik sağlanmış olur. Reaksiyon süresini tamamladıktan sonra ozon molekülleri (O₃) oksijene dönüşmeye başlar. Bu özelliği sayesinde ozon diğer maddelerin aksine atık madde bırakmaz ve yan ürün oluşturma riski taşımaz. AlphOzone, iş yerlerinde, barlarda, restoranlarda, kafelerde, hastanelerde yani insanın olduğu her yerde ortam havasını temizlemekte, yemek kokularını, sigara dumanını ve kokusunu yok etmektedir. Ayrıca, AlphOzone sistemde basınç kaybı yaratmaz, uygun ve düşük maliyetli fan seçiminde kolaylık sağlar, kanal içerisinden geçen gazın sıcaklık limitinde herhangi bir sınırlama yoktur.