Havayı idealize ediyoruz
Kütüphane
casinolarda-ozon
KUMARHANELERDE OZON

Kumarhaneler yıl boyunca birçok müşterinin ziyaret ettiği, uzun zaman vakit geçirdiği eğlence mekanlarıdır. Kumarhanelerdeki koku yükü dinamik dolulukta olması ve sürekli kirleticiye maruz kalmasından kaynaklanır.


Kumarhane HVAC sisteminde, diğer kimyasalların ulaşamadığı alanlarda absorpsiyon/ gaz dışı kalma döngüsünden oluşan boş koku oluşur.


En yüksek doluluk dönemlerinde tütün, alkol, insanlardan kaynaklanan kokuları ve VOC’ leri emer. Zamanla, koku/VOC eşiği artar. Bu sebeple kumarhaneler boşken bile koku yükünü atamaz.


Oyun işletmelerindeki gazları, kokuları ve VOC' leri ortadan kaldırmak amacıyla, ozonun işletmeye sağladığı avantajlar;


Neredeyse temas ettiği her VOC'yi okside eder, koku moleküllerini ve VOC' leri %90 oranında azaltır. Büyük çoğunluğunu zararsız oksijene, karbondioksite ve su buharına dönüştürür.


Ozon “boş koku” etkisinin üstesinden gelmenin tek yoludur. Düşük doluluk süreleri boyunca ozon, kokuları okside eder. Zamanla, sinmiş kokuları tamamen giderir.


Ozon, soğutma bobinlerini, ısı eşanjörlerini, kanal çalışmalarını; legionella ve diğer bakteri/virüslerin yaşadığı diğer alanları iyileştirir, ayrıca kanal temizleme sıklığını da azaltır.


Havalandırma boşluğuna, besleme kanalları vasıtasıyla sokulur, bu nedenle, boşluk boyunca eşit olarak dağıtılır. Karbon ve diğer emici filtrasyon ortamı gibi çekilen kirleticiler üzerinde çalışmak yerine, her yerde koku ve VOC' leri yok eder.


İşletme maliyetini düşürür.


Ozon oksitlenecek bir şey bulamazsa, 15 ila 20 dakika içinde tekrar oksijene dönüşür. İç hava kalitesini yükseltir. Kalıntı bırakmaz.


Sigara içilen işletmelerde tütün dumanı kokularını, gazlarını, kanserojenleri ve VOC' leri ortadan kaldırmanın yanı sıra, zaman içinde tüm kumarhane alanın içinde son yüzeylere nüfuz eden kokuları gidermenin en etkili yoludur.


Kumarhanelerdeki bitiş yüzeylerine emilen ve çıkan gazların yarattığı “boş kokuyu” azaltmanın ve zamanla ortadan kaldırmanın tek yolu budur.


Maliyeti, kullanması ve bakımı hem kolay hem de ekonomiktir.

Kanal içlerinin temizlenmesi ve başka hiçbir teknolojinin sağlamadığı yoğuşma suyu damlama tepsileri gibi ek yüklerden kurtulmanızı sağlar.