Havayı idealize ediyoruz
Kütüphane
ticari-mutfaklarda-ozon
TİCARİ MUTFAKLARDA OZON

Modern ticari mutfak, yüksek yangın güvenliği seviyesine sahip, daha iyi bir çalışma ortamı sunan, mutfakta, işletme içinde ve çevresinde hiç koku bırakmayan, daha az bakım masrafı olan bir mutfaktır. Modern bir mutfağa doğru atılan önemli bir adım, sıcak, kokulu ve yağlı mutfak egzoz havasının etkin şekilde işlenmesidir.


Ozon, egzoz havasındaki ve egzoz havalandırmasındaki yüzeylerdeki daha küçük yağ parçacıklarını ve gaz yağlarını etkili bir şekilde parçalayan güçlü bir oksidandır.


Ozonlama, mutfak havalandırması çalışırken egzoz havasının sürekli arıtılmasını sağlar. Ozon, asgari bakım gerektiren güvenilir ozon jeneratörleri tarafından üretilir.


Egzoz havasındaki gres ve yağların verimli ve sürekli bir şekilde çıkarılması birçok fayda sağlar. Yangın güvenliği artar, kokular azalır ve havalandırma kanallarının temizlenmesi sıklığı azalır. Manuel temizlik önemli ölçüde daha az zaman alır.


Ozon sistemlerimiz düşük bakım ve denetim gerektirir ve ısı düzgün bir şekilde geri kazanılırsa yatırımın geri dönüşü genellikle iki - üç yıl kadar kısa olur.


Yüksek yangın güvenliği ve verimli enerji geri kazanımının yanı sıra, ozon jeneratörlerinin kullanılmasının ana nedeni kokudur. Sürekli ve güvenilir bir şekilde ozonla havanın saflaştırılması, pişirme dumanı emisyonunu önemli ölçüde azaltır.